Recept číslo 3
Tvarohové pšeno s hrozienkami
Recept číslo 2
Sladká ryža s banánom
Recept číslo 1
Tvarohová mňamka
  • Image

    Bio zelenina

  • Image

    Bio sladkosti

  • Vyskúšajte kvalitné tlakové hrnce na varenie od Tescomy.
Bio štýl

Bio ovocie


Na slovenskom trhu sú v poslednej dobe k dostaniu bio potraviny - bio ovocie, bio zelenina a bio mäso. Vedeli ste ale, že sú bežne k dostaniu aj bio sladkosti? V supermarketoch nakúpite pečivo, sušienky akejkoľvek chuti a milovníci čokolády určite ocenia čokoládu vyrobenú z prírodných látok. Bio sladkosti sa totiž vyrábajú z kvalitných surovín vypestovaných na ekologickej farme. Výhodou bio sladkostí je, že neobsahujú žiadne umelé farbivá a ani dochucovadlá. V bio čokoládě nie sú obsiahnuté umelé arómy, emulgačný činidlá, ktoré každý z nás pozná pod názvom "éčka". Rôzne chemické látky, ktoré sú obsiahnuté v konzumných potravinách, sú v bio potravinách nahradené prírodnými. V bio sladkostiach sa jedná napríklad o prírodný trstinový cukor, pšeničný sirup, med, čerstvá vajíčka alebo tiež prírodné korenia. Bio pekárne používajú suroviny ako je špalda, raž a sezamové a ľanové semienka.

V čom sa nachádza rozdiel medzi bielym a trstinovým cukrom? Tajomstvo trstinového cukru spočíva vo veľmi cenných nutričných látkach, ktoré tento prírodný cukor obsahuje. Na rozdiel od bežne používaného bieleho cukru, ktorý býva prečisťovaný, sa v trstinovom ukrýva viac vitamínov, minerálov, vlákniny i enzýmov. Na slovenskom trhu sa dnes nachádza okolo šieť druhov tohto cukru. Vybrať si môžete od tmavo čierneho až po ten najbelší trstinový cukor. Trstinový cukor býva používaný pri výrobe biosladkostí.

Stručne povedané: Bio sladkosti chutia lepšie, nie sú toľko presladené a pochádzajú z dôveryhodných zdrojov, pretože na bio potraviny sú kladené prísnejšie nároky.

Ak si zvolíte akýkoľvek BIO výrobok, buďte si istí, že ste zvolili správne! Nalaďte sa na výborne chutiace a zdravé potraviny.