Recept číslo 3
Tvarohové pšeno s hrozienkami
Recept číslo 2
Sladká ryža s banánom
Recept číslo 1
Tvarohová mňamka
  • Image

    Bio zelenina

  • Image

    Bio sladkosti

Bio štýl

Bio ovocie


Bio ovocie je ovocie vypestované na ekologickom hospodárstve bez použitia priemyselných hnojív a prostriedkov slúžiacich k chemickému ošetreniu.

Je dokázané, že bio ovocie obsahuje až o 50% viac vitamínov, minerálov a enzýmov oproti potravinám, ktoré nie sú hnojené organickými látkami. Biopomaranče a iné citrusy neobsahujú pri bližšom skúmaní žiadne zvyšky pesticídov a ani konzervačných látok.

Bio ovocie nielen lepšie chutí, ale má aj dlhšiu trvanlivosť ako konvenčné potraviny. Dôvodom je zákaz používania akýchkoľvek chemických hnojív, ktoré podporujú rast plodiny. Bio ovocie a zelenina naopak rast[] pomalšie. Konzumáciou bio ovocia ľudské telo prijíma vyšší priemerný obsah živín, z ktorých vymenujeme aspoň vitamín C, horčík, železo, ďalej to sú minerálne látky a antioxidanty. Všetky tieto látky prospešné zdraviu pomáhajú ľudskému organizmu lepšie fungovať, stimulovať imunitný systém a znižovať riziko vzniku rakoviny. Konvenčným potravinám chýbajú nielen zdravé živiny, ale aj ich typická vôňa, lahodnosť a šťavnatosť. Bio ovocie je skrátka výživovo kvalitnejšie a zdravšie než ovocie integrovanej produkcie.

Z bio ovocis sa priamym lisovaním vyrábajú aj šťavy a sirupy. Oproti bežným džúsom z koncentrátu nie sú nápoje prehnane presladené a ich výsledná chuť je lahodnejšia.

Dôvodov prečo nakupovať bio potraviny je veľa - viac vitamínov a minerálnych látok, vyšší obsah sušiny, dlhšia trvanlivosť, lepšie chutia a neobsahujú zvyšky pesticídov a prídavných potravinárskych látok.

Bio ovocie Vám zaručí zdravie celej Vašej rodiny.